Wstąp tu, aby dojrzał twój duch, umysł i ciało.
Odejdź, by dobrze służyć Bogu, ojczyźnie, bliźniemu.
Warunki rekrutacji do Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego
na rok szkolny 2022/2023
Rozdział 1 – informacje ogólne.
- Liceum jest szkołą niepubliczną o uprawnieniach szkoły publicznej i koedukacyjną.
- W najbliższym roku otwieramy jedną klasę pierwszą czteroletniego liceum ogólnokształcącego o profilu z dwoma przedmiotami rozszerzonymi od I klasy:
– język angielski,
-matematyka,
oraz jednym dodatkowym wybranym przedmiotem rozszerzonym od II klasy:
– biologia,
– chemia,
– geografia.
Kandydat ubiegający się o przyjęcie do I klasy IV-letniego liceum ogólnokształcącym w ZSK w Piszu zobowiązany jest do wstępnego zdeklarowania się co do wyboru jednego z dodatkowych przedmiotów rozszerzonych od II klasy. Deklaracja ta ma charakter orientacyjny, nie stanowi ostatecznej decyzji, może zostać zmieniona w późniejszym czasie.
W trakcie procesu dydaktycznego w IV-letnim liceum ogólnokształcącym na wspomnianym profilu przewiduje się dodatkowo:
- organizację i przeprowadzenie Kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy KPP, wraz z egzaminem oraz wydaniem zaświadczenia (zaświadczenie to jest brane pod uwagę w trakcie rekrutacji na studia wyższe, zwiększając punktację kandydata, a tym samym podwyższając jego miejsce w rankingu kandydatów),
- umożliwienie uczniom udziału w cyklu spotkań z inspirującymi osobami specjalizującymi się w poszczególnych dziedzinach nauki (ułatwi to uczniom podjęcie decyzji co do kierunku studiów),
- przeprowadzenie zajęć z doradztwa zawodowego (jw.).
Drugim językiem obowiązkowym jest j. niemiecki lub j. rosyjski.
Dobór przedmiotów rozszerzonych na profilu: j. angielski – matematyka – biologia uprawnia do rekrutowania się na następujące kierunki studiów wyższych: biologia, biotechnologia, ochrona środowiska, psychologia, pedagogika, farmacja, pielęgniarstwo, fizjoterapia, chemia, genetyka i biologia eksperymentalna, mikrobiologia, biotechnologia, przyroda, dietetyka, wychowanie fizyczne, rolnictwo, zdrowie publiczne, ogrodnictwo, inżynieria środowiskowa, inżynieria biomedyczna, telekomunikacja, oceanografia, geologia, zarządzanie środowiskiem przyrodniczym, bioinformatyka i biologia systemów, mikrobiologia, ochrona środowiska, automatyka i robotyka, elektronika, logopedia, komunikacja wizerunkowa, stosunki międzynarodowe, europeistyka, muzykologia, gospodarka przestrzenna, fotonika, mechanika i budowa maszyn, energetyka, fizyka techniczna, lotnictwo i kosmonautyka, technologia chemiczna.
Dobór przedmiotów rozszerzonych na profilu: j. angielski – matematyka – chemia uprawnia do rekrutowania się na następujące kierunki studiów wyższych: chemia, biologia, biotechnologia, genetyka i biologia eksperymentalna, analityka medyczna, dietetyka, zdrowie publiczne, higiena dentystyczna, mikrobiologia, technologia chemiczna, ochrona środowiska, inżynieria środowiskowa, inżynieria materiałowa, psychologia, astronomia, etnologia i antropologia kulturowa, kognitywistyka, fizyka, energetyka i chemia jądrowa, rolnictwo.
Dobór przedmiotów rozszerzonych na profilu:j. angielski – matematyka – geografia uprawnia do rekrutowania się na następujące kierunki studiów wyższych: geologia, geografia, gospodarka przestrzenna, archeologia, turystyka i rekreacja, przyroda, ekonomia, prawo, psychologia, etnologia i antropologia kulturowa, architektura krajobrazu, polityka społeczna, politologia, socjologia, europeistyka, logopedia, finanse i rachunkowość, finanse i bankowość, informatyka, administracja, stosunki międzynarodowe, zarządzanie zasobami ludzkimi, logistyka, kulturoznawstwo, bezpieczeństwo wewnętrzne, komunikacja wizerunkowa lub marketing.
Ponadto każdy z wymienionych profili umożliwia absolwentom liceum podjęcie studiów na następujących kierunkach studiów: matematyka, informatyka, bioinformatyka i biologia systemów, ekonomia, finanse, inwestycje i rachunkowość, administracja, bezpieczeństwo narodowe, energetyka, elektrotechnika, telekomunikacja, budownictwo, gospodarka przestrzenna, zarządzanie i inżynieria produkcji, transport, technologia chemiczna, lotnictwo i kosmonautyka, mechanika i budowa maszyn, inżynieria środowiskowa, mechatronika, inżynieria biomedyczna, inżynieria środowiskowa, ochrona środowiska, etnografia i antropologia kulturowa, socjologia.
- Rekrutacja w tym roku odbywa się w dwóch etapach:
Etap I – składanie dokumentów;
Etap II – uzupełnienie dokumentów i ogłoszenie wyników naboru.
- Szkoła nie uczestniczy w elektronicznym naborze uczniów.
Rozdział 2 – etapy rekrutacji
Etap I – składanie dokumentów
Termin: 16 maja – 17 czerwca 2022 r.
W sekretariacie Szkoły należy złożyć następujące dokumenty:
- a) wniosek o przyjęcie do Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego wraz z oświadczeniem rodziców i samego ucznia o akceptacji katolickiego charakteru Szkoły (do pobrania na stronie internetowej);
- b) opinię katechety lub duszpasterza z parafii, do której przynależy kandydat.
Dokumenty należy składać w sekretariacie Szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00.
Etap II – uzupełnienie dokumentów i ogłoszenie wyników naboru
- Drugi etap rekrutacji trwa od 25 czerwca 2022 roku do 28 lipca 2022 roku.
- Od 25 czerwca 2022 roku do 13 lipca 2022 r. do godz. 15:00 kandydat zobowiązany jest dostarczyć do sekretariatu Szkoły oryginały:
- Świadectwa ukończenia szkoły podstawowej;
- Zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty;
- Dyplomy i dokumenty świadczące o osiągnięciach ucznia, w tym potwierdzające tytuł laureata konkursu przedmiotowego.
- Do 19 lipca 2022 roku weryfikacja dokumentów i wniosków o przyjęcie do Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Piszu.
Uwaga! Niedostarczenie wyżej wymienionych dokumentów w terminie oznacza rezygnację z ubiegania się o miejsce w Liceum.
- 20 lipca 2022 r. do godz. 09.00 na tablicy ogłoszeń w sekretariacie zostanie umieszczona lista kandydatów przyjętych do Szkoły na podstawie złożonych świadectw i zaświadczeń o egzaminie.
- Do 22 lipca 2022 r. do godz. 15.00 kandydat do Szkoły potwierdza wolę podjęcia nauki w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym poprzez złożenie w sekretariacie Szkoły oświadczenia woli.
- 25 lipca 2022 r. do godz. 10:00 na tablicy ogłoszeń zostanie umieszczona informacja o uczniach przyjętych i nieprzyjętych do liceum. wolnych miejscach w klasie pierwszej.
- 27 lipca 2022 roku na tablicy ogłoszeń zostanie umieszczona informacja o wolnych miejscach w klasie pierwszej.
- Podania, które wpłyną po wyznaczonych terminach, będą rozpatrywane indywidualnie w przypadku wolnych miejsc.
Zasady punktacji:
Przedmioty podlegające punktacji:
– j. polski,
– matematyka,
– j. angielski.
Kryteria punktacji:
– egzaminu ósmoklasisty – do 100 pkt.;
– oceny z przedmiotów kierunkowych do 72 pkt.;
– celujący – 18 pkt.;
– bardzo dobry – 17 pkt.;
– dobry – 14 pkt.;
– dostateczny – 8 pkt.;
– dopuszczający – 2 pkt.;
– inne osiągnięcia:
- tytuł laureata konkursu przedmiotowego* – 10 pkt.;
- tytuł finalisty konkursu przedmiotowego – 8 pkt.;
- osiągnięcia w innych konkursach – 2-5 pkt.;
- świadectwo z wyróżnieniem – 7 pkt.;
- zaangażowanie na rzecz innych ludzi (wolontariat) – 3 pkt.;
- zaangażowanie w życie parafii (np. posługa lektoratu, ministrantura, oaza, KSM)- 5pkt.
* Laureaci konkursów przedmiotowych mają pierwszeństwo przyjęcia do szkoły.
Punkty są ważne, ale ważniejszy jest człowiek.
Podanie o przyjęcie do Liceum