Nowy rok szkolny 2016/2017 rozpoczęty!

Wakacje już za nami i właściwie kolejne już przed nami:) jednak najpierw długie miesiące wytężonej pracy uczniów oraz nauczycieli. 1 września naukę w naszej szkole rozpoczęło 119 gimnazjalistów oraz 64 licealistów. W sumie 183 uczniów wzięło udział w uroczystych apelach na rozpoczęcie roku szkolnego.

Wśród zaproszonych i przybyłych gości był dziekan ks. Andrzej Zienkiewicz, poseł na Sejm pan Jerzy Małecki razem ze swoim asystentem społecznym p. Mateuszem Szkaradzińskim oraz rodzice uczniów.

Podkreślono priorytety w nauczaniu wyznaczone przez Kuratora warmińsko-mazurskiego, którymi są: wychowanie do wartości chrześcijańskich, promowanie czytelnictwa, wiedza informatyczna oraz doradztwo zawodowe. Powitaliśmy nowych nauczycieli oraz uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole.Oprócz planowania przyszłości, spojrzeliśmy również na bolesną historię z 1 września 1939r. i minutą ciszy uczciliśmy pamięć ofiar II wojny światowej. Na zakończenie ks. A. Zienkiewicz udzielił błogosławieństwa na rozpoczynający się rok pracy i nauki w szkole.

Drukuj: