Marzenia się spełniają! Realizuje się pomysł, który zrodził się w 2013 r.! W środę 14 listopada 2018 r. uroczyście rozpoczęliśmy budowę Hali Sportowej przy naszej szkole! Tego dnia odbyło się poświęcenie i wmurowanie aktu erekcyjnego.

Święto rozpoczęła Msza Św., której przewodniczył Jego Ekscelencja ks. bp Jerzy Mazur SVD – Biskup Ełcki. Po zakończeniu Mszy Św. zaproszeni goście uroczyście podpisali Akt Erekcyjny, który razem ze zwycięskim rysunkiem w konkursie „Hala Sportowa moich marzeń”, Gazetą Olsztyńską z 14.11.2018 r., wpinką „Niepodległa”, monetami wybitymi w roku 2018 oraz różańcem ofiarowanym przez Biskupa Ełckiego, zostały zamknięte w kapsule czasu. Po nabożeństwie uroczystości przeniosły się do auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Bojowników o Polskość Mazur w Piszu. Tam po słowach powitania Pani Dyrektor, odbyła się część artystyczna uroczystości oraz prezentacja przedstawiająca historię szkoły. Następnie uroczystość przeniosła się na plac budowy przy Zespole Szkół Katolickich gdzie wmurowano kapsułę z Aktem Erekcyjnym. Zaproszeni Goście mieli możliwość zwiedzić budynek szkoły oraz wpisać się w pamiątkową kronikę.

Dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki budowa Hali sportowej ma planowo zakończyć się w 2020 r. Te przedsięwzięcie sprawi, że uczniowie nie będą musieli korzystać z gościnności sąsiednich szkół, a hala sportowa będzie również służyć mieszkańcom naszego miasta. W środowym wydarzeniu udział wzięli m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Pan Jarosław Stawiarski, Poseł na Sejm RP Pan Jerzy Wojciech Małecki, Starosta Piski Pan Andrzej Nowicki, Burmistrz Pisza Pan Andrzej Szymborski, Warmińsko – Mazurski Wicekurator Oświaty Pan Wojciech Cybulski, przedstawiciele służb mundurowych, Dyrektorzy jednostek gminnych i powiatowych, uczniowie, nauczyciele i rodzice.

 

‼️ Marzenia się spełniają! Realizuje się pomysł, który zrodził się w 2013 r.! W środę 14 listopada 2018 r. uroczyście…

Opublikowany przez Zespół Szkół Katolickich w Piszu Piątek, 16 listopada 2018

 

 

📷 Kolejna część zdjęć z uroczystości poświęcenia i wmurowania aktu pod budowę hali sportowej przy naszej szkole 📷

Opublikowany przez Zespół Szkół Katolickich w Piszu Sobota, 17 listopada 2018

Drukuj: