W dniu 20 marca 2019 r. nasi uczniowie klasy I LO wzięli udział w XVI edycji programu „Dzień przedsiębiorczości” który honorowym patronatem objął Pan Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Program od lat organizowany jest przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości

Dzień przedsiębiorczości to pomoc uczniom szkół ponadgimnazjalnych w przygotowaniu się do świadomego wyboru zawodu. Program pozwala rozwiać wątpliwości młodych ludzi związane z tym, jak naprawdę wygląda praca w wybranym zawodzie. Dzięki wolontariuszom – doświadczonym pracownikom – młodzież miała okazję dowiedzieć się, jakie kompetencje, wiedza i umiejętności są niezbędne do wykonywania pracy w wymarzonym zawodzie oraz pomaga podjąć trafne decyzję na temat dalszego kierunku kształcenia.

Akcję „Dzień przedsiębiorczości” młodzież oceniła bardzo pozytywnie – nie był to dla nich „dzień bez szkoły”, lecz dzień zdobywania nowych doświadczeń i umiejętności. 

Dyrektor Zespołu Szkól Katolickich w Piszu wraz z koordynatorem, składają gorące podziękowania wszystkim instytucjom, firmom i urzędom, które gościły naszych uczniów podczas jednodniowej wizyty, poświęcając cenny czas, aby podzielić się wiedzą i doświadczeniem z naszą młodzieżą.

Szczególne podziękowania kierujemy do: 
▶️ Apteki Cefarm Białystok o/ Pisz 
▶️ Gabinetu Weterynaryjnego lek. wet. Doroty Kibitko
▶️ Grupy WM Spółka z o.o. Gazeta Piska
▶️ Komendy Powiatowej Policji w Piszu
▶️ Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piszu
▶️ Sądu Rejonowy w Piszu

Wioletta Gołaś 
szkolny koordynator programu Dzień przedsiębiorczości

✅ W dniu 20 marca 2019 r. nasi uczniowie klasy I LO wzięli udział w XVI edycji programu „Dzień przedsiębiorczości” który…

Opublikowany przez Zespół Szkół Katolickich w Piszu Wtorek, 26 marca 2019

Drukuj: