Nasi uczniowie w ostatni poniedziałek wzięli udział w warsztatach pod hasłem – Zrozumieć media.

Warsztaty przeprowadzili wykładowcy Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz redaktorzy, dziennikarze, montażyści i operatorzy TV Trwam i Radio Maryja. Każdy z uczniów mógł zapoznać się ze specjalistycznym sprzętem radiowo-telewizyjnym, a także wejść do wozu transmisyjnego. Uczniowie zapoznali się z działaniem tzw. “green screen” oraz poszerzyli swoją wiedzę nt. obrazu, dźwięku oraz zabiegów stosowanych w mediach

Zdaniem uczniów biorących udział tego rodzaju warsztaty powinny odbywać się zdecydowanie częściej. Do udziału w warsztatach zachęcił nas Pan Wojciech Cybulski Warmińsko – Mazurski Wicekurator Oświaty. Bardzo dziękujemy, ponieważ było to dla nas bardzo wartościowe i rozwijające spotkanie. 

Bardzo dziękujemy również TV Trwam, Radiu Maryja oraz Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu za zainteresowanie tematyką mediów i dziennikarstwa. 

http://www.radiomaryja.pl/…/w-elku-odbyly-sie-warsztaty-zr…/

fot. Ewelina Waszak 

 

➡️ Nasi uczniowie w ostatni poniedziałek wzięli udział w warsztatach pod hasłem – Zrozumieć media.🎞📽🎬 ➡️ Warsztaty…

Opublikowany przez Zespół Szkół Katolickich w Piszu Piątek, 8 marca 2019

Drukuj: