Dnia 24 października 2019 r. uczniowie klasy I a wybrali się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Majdanie. Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom warunków życia na wsi, umożliwienie kontaktu ze zwierzętami hodowlanymi, nauka wykonania masła i sera, uzmysłowienie dzieciom pozytywnego wpływu żywności ekologicznej na zdrowie człowieka. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach wykonywania wiejskich smakołyków , a także w konkurencjach sportowych. Dużą atrakcją była wycieczka wozem zaprzężonym w piękne koniki polskie. Na zakończenie wycieczki było ognisko z pieczonymi kiełbaskami i pyszna ciepła herbatka. Można było również degustować smakowitego swojskiego białego sera, a także swojskiego masła. Uwieńczeniem wizyty było spotkanie z przepięknymi szczeniętami. Wszystkim szkoda było wracać do szkoły, wyjazd okazał się bardzo udany, co widać było po zadowolonych minach.

Uczestnicy wycieczki bardzo serdecznie dziękują Państwu Niedbalskim za serdeczne przyjęcie i gościnność.

Będziemy chętnie wracać w to magiczne miejsce. Tam czas płynie wolniej…
wychowawca: Wioleta Lenkiewicz

Klasa I a w Majdanie ☺️☺️Dnia 24 października 2019 r. uczniowie klasy I a wybrali się na wycieczkę do gospodarstwa…

Opublikowany przez Zespół Szkół Katolickich w Piszu Niedziela, 27 października 2019

Drukuj: