25 listopada ruszyła w naszej szkole akcja “Góra grosza”, której głównym celem jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią objęli patronat nad zbiórką “groszy” w małym budynku szkoły, wśród uczniów klas I – III. Codziennie nasze małe wolontariuszki odwiedzają klasy z puszkami, w które można wrzucać przyniesione monety. Już pierwszego dnia efekt był zaskakujący. Za wszystko dziękujemy i prosimy o więcej. Niech przyświeca nam motto akcji ” Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.
Jolanta Rostkowska

25 listopada ruszyła w naszej szkole akcja "Góra grosza", której głównym celem jest pomoc dzieciom, które wychowują się…

Opublikowany przez Zespół Szkół Katolickich w Piszu Wtorek, 26 listopada 2019

Drukuj: