W roku szkolnym 2019/2020 klasy I – III naszej szkoły przystąpiły do II edycji konkursu edukacyjnego “Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, ogłoszonego, przez sieć sklepów Biedronka, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród najmłodszych uczniów oraz kształtowanie świadomości ekologicznej.

07 listopada 2019 r. zorganizowaliśmy szkolną uroczystość – Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji klasy I – III wybrały się do Nadleśnictwa w Piszu, gdzie w Ośrodku Edukacyjnym “Pliszka” odkrywały tajemnice lasu, miejsca gdzie swoje przygody przeżywają zwierzęta z Gangu Słodziaków. Zwiedziły salę z eksponatami leśnych zwierząt i ptaków. W imitację fragmentów lasu zostały wkomponowane też nasze “Magiczne Drzewka Słodziaków”, które wcześniej klasy wykonały z materiałów użytych wtórnie. Oglądały film “Eko – załoga”. Odbyły wędrówkę po ścieżce dydaktycznej na świeżym powietrzu z tablicami edukacyjnymi o gatunkach drzew, roślin, zwierząt leśnych i postępowaniu z odpadami. Grały na “leśnych cymbałach”.

Zwieńczeniem naszego spotkania było wielkie czytanie. Pracownicy Nadleśnictwa czytali dzieciom fragmenty książki „Gang Słodziaków”. Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany”, przeprowadzili “leśny quiz”. Dzieci wykazały się wiedzą i eko umiejętnościami. W nagrodę zostały pasowane wielkim ołówkiem na “Przyjaciela Słodziaków”, otrzymały dyplomy i słodkie upominki. Było też ognisko i pieczone kiełbaski.

 

W roku szkolnym 2019/2020 klasy I – III naszej szkoły przystąpiły do II edycji konkursu edukacyjnego "Szkolne Przygody…

Opublikowany przez Zespół Szkół Katolickich w Piszu Niedziela, 24 listopada 2019

Drukuj: