11 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Zdrowego Jedzenia, którego celem było propagowanie zdrowego stylu odżywiania wśród uczniów.

Uczniowie kl. I b z wielkim zapałem i entuzjazmem zabrali się do wykonania owocowych sałatek, szaszłyków i jeżyków. Był to doskonały czas, by usystematyzować wiedzę uczniów na temat roli jaką pełnią owoce w naszym codziennym jadłospisie. Mogli oni wykazać się kreatywnością i pomysłowością podczas komponowania swych owocowych pyszności, które ze smakiem zjedli.

Uczniowie kl. II zrobili sok bez dodatku cukru i konserwantów. Jednak zanim przystąpili do pracy, zapoznali się z urządzeniem do robienia soku, czyli sokowirówką, umyli dokładnie owoce i warzywa oraz pokroili je na mniejsze części. Następnie wrzucali składniki do maszyny i sok gotowy! Wszystkim bardzo smakował, bo nic nie zastąpi takiej „bomby witaminowej”!

 

11 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Zdrowego Jedzenia, którego celem było propagowanie zdrowego stylu…

Opublikowany przez Zespół Szkół Katolickich w Piszu Czwartek, 12 grudnia 2019

Drukuj: