25 września klasa II i III naszej szkoły wybrała się do Farmy Mazurskiej w Szarejkach. Siedlisko jest pięknie położone wśród zieleni oraz łąk, w pobliżu lasu i jeziora Mącze. Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom pracy w gospodarstwie, możliwość obcowania ze zwierzętami – krowy, owce, kury, gęsi, kaczki, psy, koty, które można było karmić, dotykać i głaskać, zalety i spożywanie zdrowej, ekologicznej żywności oraz ruch i zabawa na świeżym powietrzu.
Właściciele gospodarstwa przygotowali wiele atrakcji, miedzy innymi warsztaty z pieczenia chleba, w których dzieci uczestniczyły z wielką ochotą. Robiły to po raz pierwszy, toteż ich entuzjazm był niesamowity. Pod przewodnictwem pani Magdy, w tradycyjnej zabytkowej kuchni, przesiewały mąkę, wyrabiały ciasto, formowały swoje chlebki, posypywały różnymi ziarnami, a na koniec układały w blaszkach. Były zachwycone i jednocześnie zaskoczone, że jest to tak trudne i pracochłonne zajęcie.
Kiedy chlebki wypiekały się w piecu, dzieci miło i wesoło spędzały czas na placu zabaw. Wspólne grillowanie i pieczenie kiełbasek było chwilą odpoczynku.
Wielką atrakcją było dojenie kóz na specjalnym stanowisku gdzie każde dziecko uczyło się doić i jednocześnie dowiedziało się, skąd się bierze mleko. Potem była też degustacja koziego mleka.
Nikt nie wrócił do Pisza z pustymi rękoma – każdy przywiózł mamie i tacie, własnoręcznie wykonany, pyszny wiejski chlebek na spróbowanie.
Kolejnym punktem naszej wycieczki był Park Trampolin i Kosmiczna Sala Zabaw w Centrum Rozrywki “HOP” w Ełku. Oj, tam to dopiero się działo. Na dzieci czekała ekstremalna zjeżdżalnia, wulkan, ninja tor, tyrolka, trampoliny oraz wiele innych atrakcji. To były 2 godziny naprawdę “kosmicznej” zabawy. Dzieci przeszczęśliwe!
To była niezapomniana wycieczka!
Jolanta Rostkowska, Barbara Rakowska

25 września klasa II i III naszej szkoły wybrała się do Farmy Mazurskiej w Szarejkach. Siedlisko jest pięknie położone…

Opublikowany przez Zespół Szkół Katolickich w Piszu Poniedziałek, 28 września 2020

Drukuj: