Dnia 07 października uczniowie klasy III i IIa uczestniczyli w spotkaniu z panią policjantką Powiatowej Komendy Policji w Piszu – nadkom. Anną Szypczyńską.
Pani policjantka przybliżyła dzieciom podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, oraz podczas jazdy rowerem, przypomniała numery alarmowe oraz jak należy zachować się podczas spotkania z nieznajomym. Dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Przypominała również o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Dzieci zadawały mnóstwo pytań oraz dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.
Pani Ania zachęciła też dzieci do włączenia się do akcji charytatywnej “Nakręć się na pomaganie”, której celem jest niesienie pomocy chorym dzieciom. Wspólne zdjęcie było zwieńczeniem tej niecodziennej wizyty.
 

Dnia 07 października uczniowie klasy III i IIa uczestniczyli w spotkaniu z panią policjantką Powiatowej Komendy Policji…

Opublikowany przez Zespół Szkół Katolickich w Piszu Czwartek, 8 października 2020

Drukuj: