Klasa II b zakończyła realizację zadań II Modułu Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego “Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”. 
 
Projekt podzielony był na etapy do realizacji, a piękna zima za oknem w pełnej krasie wpisała się w realizację naszych zadań. Uczniowie z wielką uwagą wysłuchali opowiadania „Mała chmurka w krainie śniegu”, która zainspirowała nas do poznawania lodowej krainy jaką jest Antarktyda. Uczniowie przeczytali lekturę „Zaczarowana zagroda” autorstwa polskich podróżników na Antarktydę Aliny i Czesława Centkiewicz. Zainspirowani życiem pingwinów 🐧 stworzyli przepiękną lodową krainę, na której zamieszkały zwierzęta. Znalazła się też tam Polska stacja badawcza. Chcąc jeszcze bardziej zgłębić tematykę lodowego kontynentu przeprowadzone zostały zajęcia na temat tej fascynującej krainy, a uczniowie po przeprowadzonych zajęciach sporządzili Lapbooki „Życie na Antarktydzie”. Z wizytą przybył do nas także Pingwinek. 🐧
Prawdziwą frajdą dla uczniów było także badanie śniegu i lodu za pomocą zmysłów, a zimowe zabawy na śniegu sprawiły uczniom wiele radości. Obejrzeli także film edukacyjny dotyczący efektu cieplarnianego. Wiedzą jakie działania powinien podejmować człowiek, by móc uchronić planetę przed katastrofą.
Niezwykłe emocje przyniósł także Zimowy Pokaz Eko-kreacji wykonany przez uczniów z recyklingu. Udało nam się także wyturlać zimowe bałwanki. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie III modułu projektu. Brawo moi drugoklasiści! Jestem z Was bardzo dumna!
 
Wychowawca Barbara Rakowska
Drukuj: