Klasa III Katolickiej Szkoły Podstawowej w Piszu zrealizowała zadania modułu III – “Moc Słów” międzynarodowego projektu edukacyjnego “Emocja”. Zajął on szczególne miejsce w naszych sercach, ponieważ połączyliśmy go z obchodami Walentynek. Jak co roku pojawiła się w klasie skrzynka “poczty walentynkowej”. Dzieci wrzucały do niej samodzielnie przygotowane kartki – Walentynki. A w nich same miłe i ciepłe słowa będące wyrazem sympatii i przyjaźni.

Potem wysłuchaliśmy “Bajki o ciepłym i puchatym”. Przekonaliśmy się jak wielką moc mają słowa wypowiadane do innych osób. Mogą sprawić nam wielką przyjemność ale też bardzo zranić. Dokonaliśmy segregacji wielu słów na “kolczaste” i “puchate”. Te pierwsze od razu trafiły do kosza, a my obiecaliśmy, że nie będziemy ich używać w naszym codziennym życiu.
Stworzyliśmy w klasie “Drzewko dobrych słów”, zawiesiliśmy na nim czerwone serduszka, na których dzieci zapisały piękne słowa kierowane do siebie nawzajem. Były to zwroty pełne wzajemnej życzliwości i serdeczności.
Wykonaliśmy prace plastyczne w aplikacji quiver oraz “medale wdzięczności”, które dzieci postanowiły wręczyć tego dnia rodzicom.
To były naprawdę piękne i magiczne dni.

Drukuj: