Z wizytą w Krainie Wyobraźni
 
Klasa III Katolickiej Szkoły Podstawowej w Piszu zrealizowała Moduł II „Wyobraźnia” Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego “Emocja”.
Dzieci dowiedziały się, co to jest wyobraźnia, jak można ją rozwijać i gimnastykować.
Z przyjemnością wysłuchały opowiadania “Żółty balonik”, które pobudziło ich dziecięcą wyobraźnię i zachęciło do twórczej pracy. To właśnie “żółty balonik” dzięki niezwykłej pomysłowości dzieci przemienił się w pszczółkę, sówkę, słonecznik, słoneczko, zajączka i …… wyobraźnia nie miała granic.
Stworzyliśmy „Zimowe Drzewko Wyobraźni” na którym dzieci zawiesiły śniegowe płatki pełne dziecięcych marzeń, i tych małych i tych wielkich, które zrodziły się w ich głowach właśnie dzięki wielkiej potędze wyobraźni.
Żółty balonik towarzyszył nam również podczas ćwiczeń i zabaw ruchowych wymagających współpracy zespołowej. Rozmawialiśmy na czym polega umiejętna współpraca po obejrzeniu filmu “Miejsce na miotle”.
Realizacja zadań z tego modułu dostarczyła nam wiele
radości, doszliśmy też do wniosku, że kreatywność i wyobraźnia to od teraz nasze mocne strony.
 
Wych. Jolanta Rostkowska
Drukuj: