Klasa I ukończyła realizację III modułu projektu edukacyjnego ‚Czytam z klasą – lekturki spod chmurki’. Naszą słoneczną przygodę z chmurką Tosią rozpoczęliśmy od przeczytania lektury ‚Dzieci Pana Astronoma’ Wandy Chotomskiej. Poznaliśmy dzięki niej wiele ciekawostek na temat Układu Słonecznego. Po przeczytaniu książki, wypełniliśmy nasze lekturniki.
W czasie lekcji on-line obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi, który był dla nas inspiracją do podjęcia się wyzwania ekologicznego. Naszym zadaniem było codzienne oszczędzanie wody, prądu i segregacja śmieci w naszych domach. Na zakończenie każdy z nas otrzymał Dyplom Ekologa i inne gadżety.
 
Wczoraj obchodziliśmy nasz klasowy piknik czytelniczy. Opowiadaliśmy o swoich ulubionych książkach i wspólnie czytaliśmy. Poznaliśmy także kolejne opowiadanie z chmurką Tosią w roli głównej. Rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest dla nas słońce. Kończymy naszą przygodę z projektem. To był naprawdę dobry i rozwijający czas!
Drukuj: