Klasa III Katolickiej Szkoły Podstawowej w Piszu ukończyła realizację III modułu ogólnopolskiego projektu czytelniczego „Czytam z klasą – Chmurka Tosia w krainie słońca”.
 
Przeczytaliśmy książkę „Afryka Kazika” Łukasza Wierzbickiego. Dzięki tej ciekawej lekturze poznaliśmy sylwetkę podróżnika Kazika Nowaka oraz afrykański kontynent i jej mieszkańców. Zorganizowaliśmy „Czytelniczy Piknik Pod Chmurką”. Każdy mógł przebrać się za wybraną postać z lektury. Zgromadziliśmy wiele rekwizytów: lunety, lornetki, stare aparaty fotograficzne, postacie zwierząt, maski no i oczywiście pojawił się też rower i oryginalna czapka podróżnika. Każdy uczeń wykonał sobie w niej pamiątkowe zdjęcie. Stworzyliśmy przepiękne prace plastyczne „Zwierzęta na sawannie”.
 
Na pikniku nie mogło zabraknąć przeróżnych zabaw ruchowych, ale wszystkim najbardziej podobało się „hula hop” na nogę i mimo, że na początku było ciężko, to na koniec mieliśmy kilku mistrzów. Kolejnym etapem projektu była realizacja zadań ekologicznych. Zapoznaliśmy się z przygodami chmurki Tosi w krainie słońca. Dowiedzieliśmy się, że słońce jest nam bardzo potrzebne do pozyskiwania energii (fotowoltaika to bardzo trudne słowo ), ale także bywa niebezpieczne – jeśli ludzie lekkomyślnie będą wyrzucać butelki i szklane opakowania do lasu – mogą wywołać pożar.
 
Zakończyliśmy przygodę z projektem „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”. Były to niezapomniane spotkania i fascynujące przeżycia. Dziękujemy!!!
Drukuj: