„CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE…”
Pasjonująca wycieczka klasy 2a do schronu biernego Regelbau 502 w Piszu.
W środę klasa 2a odwiedziła jedyny zagospodarowany poniemiecki schron na Mazurach. Co ciekawe – zajmują się tylko hobbystycznie miłośnicy historii, którzy opowiedzieli nam o każdym najmniejszym nawet eksponacie. Spotkanie rozpoczęliśmy od zwiedzania schronu. Przewodnicy opowiedzieli nam ze szczegółami o najważniejszych eksponatach oraz o ogólnej sytuacji w tamtych czasach. Nie zabrakło zabawy w wojnę, która dostarczyła nam dużo emocji. Mogliśmy zbudować linię telefoniczną i prowadzić ważne „wojenne rozmowy”. Sprawdziliśmy też swoje umiejętności strzeleckie.
Na zakończenie spotkania mogliśmy sprawdzić, co mieści się w racji żywnościowej żołnierza. Każdy dostał smakołyk z prowiantu polowego.
 
Serdecznie dziękujemy panu Sławomirowi i Filipowi Wolskim za cudowną lekcję historii i niezapomnianą przygodę, a rodzicom za osłodzenie tego dnia – były też lody dla ochłody. Polecamy wszystkim klasom odwiedzenie tego historycznego obiektu.
Drukuj: