21 października ks. Dziekan Tadeusz Krzywiński jako delegat JE Księdza Biskupa Ełckiego Jerzego Mazura wręczył Medale Jubileuszowe z okazji 30 lecia Diecezji Ełckiej dwóm Paniom – nauczycielkom naszej szkoły.

Medal otrzymała Pani Barbara Czarnecka, która jest -jest pracownikiem szkoły katolickiej od początku jej istnienia, tj od 2000 roku,  a prywatnie również jest mamą dorosłych  synów- absolwentów szkoły katolickiej. Jest nauczycielką osiągającą wraz z uczniami wysokie wyniki z egzaminów oraz  w konkursach matematycznych. To zaangażowana wychowawczyni młodzieży, sprawiedliwa i wymagająca, ale tez pochylająca się nad tymi, którzy potrzebują pomocy. Jest zaangażowana w życie parafii, dba o swoją formację, uczestniczy w rekolekcjach, spotkaniach modlitewnych, wspiera szkołę modlitwą i daje przykład życia chrześcijańskiego.

Wyróżniona medalem został również Pani Małgorzata Jabłońska, która także jest pracownikiem szkoły katolickiej od początku jej istnienia, tj. 2000 roku. W  tym czasie szczególnie zaangażowała się w formację szkoły. Ustala harmonogram Modlitwy szkolnej i przygotowuje ją wraz z uczniami. Z jej inicjatywy czytane są „Zapiski więzienne” Kardynała Stefana Wyszyńskiego.  Dba o wystrój szkoły z okazji świat, uroczystości i rocznic patriotycznych. Organizowała wiele wycieczek szkolnych, które zawsze miały na celu pokazanie polskiej kultury, dziedzictwa narodowego i wartości duchowych- chrześcijańskich. Dała się poznać jako zaangażowana wychowawczyni młodzieży, świadczy o tym fakt, że po latach uczniowie ją odwiedzają, kontaktują się, przesyłają życzenia . Jest osoba życzliwą, zawsze służąca pomocą, poświęcająca chętnie swój czas innym. Dba o swoją formację chrześcijańską, uczestniczy w rekolekcjach, dniach skupienia,  spotkaniach z Rady Szkół Katolickich, Szkole Biblijnej. Przez wiele lat była instruktorem Harcerstwa. Ewangelizuje w szkole i poza nią. Swoją postawą przybliża innych do Boga.

Cała społeczność szkolna jest wdzięczna za całokształt pracy oraz trud , jaki wkładają Panie  w wychowanie w wartościach katolickich dzieci i młodzieży oraz za docenianie tej pracy przez JE Księdza Biskupa. Naszym wyróżnionym Paniom życzymy wielu sukcesów, wytrwałości w codziennych trudach i  radości płynącej ze spotkania z drugim człowiekiem oraz  zdrowia do realizacji swoich celów.

 

Drukuj: