Ogłaszamy konkursy!!!

Chcemy dzięki nim zachęcić wszystkich do czytania książek, a także
rozbudzić w Was potrzebę kreatywnej pracy, pomóc odnaleźć w sobie pokłady
kreatywności i udoskonalić umiejętność tworzenia wypowiedzi artystycznej.

Pierwszy konkurs – Moje wydawnictwo – skierowany jest do wszystkich uczniów klas IV-VIII.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu frontowej strony okładki ulubionej książki – niekoniecznie lektury!:)

Okładka musi nawiązywać do treści książki i nie może być wierną kopią okładki już istniejącej. Ponadto – projekty muszą zawierać tytuł książki i nazwisko jej autora. Sami wybieracie technikę – możecie pracować przy pomocy narzędzi plastycznych/technicznych lub wykorzystać grafikę komputerową.
Pamiętajcie, że prace wykonujemy samodzielnie. Przygotowane okładki należy przekazywać swojej polonistce do 25 XI, a cztery dni później – 29 XI – zostaną ogłoszone wyniki. Autorzy wyróżnionych prac zostaną uhonorowani brawami, świetnie zapowiadającą się karierą grafika a także książką:).

Drugi konkurs opatrzony jest hasłem: Jak potoczyły się dalsze losy bohatera mojej ulubionej książki? i skierowany jest do uczniów klas VII-VIII.

Zapraszamy w nim do stworzenia dalszego ciągu przygód swojego ulubionego bohatera literackiego. Praca musi zawierać minimum 200 słów i być całkowicie samodzielna. Wasze dzieła powinny być napisane odręcznie. Na prace – podobnie jak w przypadku pierwszego konkursu – czekamy do 25 XI.

Gorąco zachęcamy wszystkich do zmierzenia się z literacko – graficznym wyzwaniem!

Drukuj: