22 grudnia wspólną wigilią zakończyliśmy międzypokoleniowe  spotkania organizowane w ramach realizowanego projektu „Przy wspólnym stole” całkowicie sfinansowanego przez MEiN 2022/DPI/2886.
Dzięki realizacji tego przedsięwzięcia nasi uczniowie wraz z rodzinami mogli uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach i  cieszyć się wspólnym spędzaniem czasu oraz zdobywać nowe umiejętności.
Pod okiem specjalistów i naszych nauczycieli przygotowywali ciekawe ozdoby świąteczne i kartki. Wspólnie z florystyką układali wieńce i stroiki świąteczne.
W ramach integracji międzypokoleniowej odbył się  turniej gier planszowych i multimedialnych oraz  wspólnie przygotowano potrawy wigilijne i wypieki świąteczne. Profesjonalny barista wprowadził uczestników w świat kawy, zaprezentował  techniki jej parzenia.  Uczestnicy poznali zasady savoir vivre podczas spotkań przy stole, a także zgłębili tajniki  prawidłowego nakrywania i ozdabiania stołu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom, rodzicom i dziadkom uczestniczącym w projekcie.
Celem przedsięwzięcia było stworzenie warunków do wspólnego spędzenia czasu i integracji między pokoleniami. Wzajemne relacje i atmosfera, którą wytworzyli uczestnicy projektu dowiodły, że był to owocnie i miło spędzony czas, który wprowadził wszystkich uczestników w cudowny nastrój świąteczny.
Dzięki zdobytym środkom mogliśmy zakupić niezbędny sprzęt, materiały i produkty  do realizacji poszczególnych warsztatów. Jednak najlepszą oceną realizowanego projektu były uśmiechnięte twarze uczestników, wiele wypowiedzianych ciepłych słów i pytanie o kolejną edycję projektu.
Serdecznie dziękujemy. 

 

Drukuj: