Uczniowie klas I-III odwiedzili Nadleśnictwo Pisz, Lasy Państwowe. Podczas wizyty w Ośrodku Edukacji Leśnej „Pliszka” mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat przyrody oraz funkcjonowania ekosystemów leśnych na Ziemi.
Największą atrakcję dla uczniów stanowiła sala z eksponatami, w której znajduje się szereg zwierząt leśnych i ptaków wkomponowanych w imitację fragmentów lasu. ![]()
![]()
Dzięki temu uczniowie mogli z bliska przyjrzeć się różnym gatunkom oraz poznać ich naturalne środowisko życia. Ekspozycja była bardzo realistyczna i pozwalała poczuć się uczniom jak w prawdziwym lesie. ![]()
Podczas zwiedzania towarzyszył nam Pan Edmund Lipnicki, który w bardzo ciekawy sposób opowiadał o zwierzętach, roślinach oraz o znaczeniu ochrony środowiska w życiu człowieka. Na koniec spotkania edukator przygotował dla nas ognisko, które stworzyło miłą i przyjazną atmosferę spotkania służącą integracji uczniów.
Wizyta w ośrodku była bardzo wartościowym doświadczeniem, które nie tylko wzbogaciło wiedzę uczniów, ale również uwrażliwiło na piękno i potrzebę ochrony przyrody. Bardzo dziękujemy Panu Edmundowi Lipnickiemu z Nadleśnictwa Pisz za cenną lekcję przyrody. ![]()
![]()






















